||

Info 2024

14 Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia

Tematem w tym roku będzie tajemnica Serca Boga.
Bóg z miłością przygarnia każdego z nas do Swego Serca pozwalając dojrzewać do miłości. Sercem wsłuchujemy się w Jego Serce. Słowo Pana odsłania prawdę o tym, kim dla Niego jesteśmy i kim On chce być dla nas.


„Mieszkam w waszych sercach już od poczęcia. Pragnę, abyście zawsze widzieli Mnie w sobie: Moją Wielkość, Moją Miłość i Moje Miłosierdzie. Rozkochałem się w sercu każdego z was i patrzę na was, a wasze oczy niech będą zwrócone na Mnie. Ta miłość przemieni i rozpali was na nowo.” (Słowa proroctwa z zeszłorocznej Fali).


Wystarczy w swej nicości i małości przylgnąć sercem do Serca Boga. A wtedy można usłyszeć jeszcze więcej: ,,Oto Mój Sługa, którego wybrałem; Umiłowany Mój, w którym Moje serce ma upodobanie.” Mt 12, 18

Okazją do własnego rozwoju w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie:

1. Chór

Ewa Sykulska – muzyk, wokalistka, dyrygent, pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu, prowadziła chór podczas spotkania Lednica 2000 oraz uroczystości 1050lecia Chrztu Polski.

Paweł Bębenek – komponuje, dyryguje, śpiewa, uczy, prowadzi warsztaty muzyki sakralnej w Polsce i za granicą. Jego muzyka jest wykonywana w różnych tłumaczeniach przez chóry na całym świecie.


Nauka pieśni liturgicznych i wielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, nauka śpiewu wielogłosowego i prowadzenie chóru.

2. Orkiestra

Marcin Piekut – szczęśliwy mąż i ojciec czterech synów, klarnecista, saksofonista i pianista, dyplomowany nauczyciel klarnetu, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Od kilkunastu lat jest muzykiem odkrywającym perłę Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia. Zaangażowany w tworzenie dziecięcego zespołu przy parafii i zespołu jazzowego w szkole muzycznej.


Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych i dętych. Przedmiotem warsztatów będzie interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i wielbieniowych. Wymagana jest umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

3. Malarstwo i rysunek

Norbert Brommer – artysta plastyk, pedagog, teolog. Maluje obrazy, pisze ikony, wykonuje wiele realizacji związanych z plastyką – scenografie, grafika, projektowanie okładek płyt, książek, wykonuje reliefy na ścianach, projektuje i wykonuje witraże oraz renowacje witraży i obrazów. Prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa oraz pisania ikon.

Warsztaty przeznaczone zarówno dla profesjonalisty jak i amatora (raczej od 14 roku życia) mają charakter plenerowy. Cel – radość tworzenia i pokazanie piękna świata stworzonego przez Pana. Po zgłoszeniu się uczestnik otrzyma listę potrzebnych materiałów, które należy zabrać ze sobą.

4. TEAtr

Monika Brommer – aktorka, reżyser, scenograf, artysta plastyk, pedagog. Od ponad 15 lat związana z Teatrem Droga i Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Kultury i Ewangelizacji „Droga”. Prowadzi warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Od sześciu lat prowadzi teatr dziecięco – młodzieżowy, gdzie realizuje projekty edukacyjne i przygotowuje spektakle, słuchowiska radiowe. Jest pomysłodawcą i organizatorem Wiosennego Konkursu Poezji i Prozy dla dzieci i młodzieży.


„Z serca Boga wyszliśmy i do serca Boga powrócimy” (św. Charbel) Odkrywając swoje indywidualne talenty i dzieląc się nimi, stworzymy krótką etiudę teatralną. Szkoląc warsztat aktora będziemy pracować ze swoim głosem, ciałem i wyobraźnią. Myślę, że nie zabraknie też dobrej zabawy, która zawsze towarzyszy wspólnemu twórczemu działaniu. A wszystko to na chwałę Bożą! Proszę aby na zajęciach mieć luźny, nie krepujący ruchów strój i lekkie obuwie typu baletki, tenisówki.

5. wielbienie tańcem

Anna Wieradzka-Pilarczyk – Z miłości: żona Huberta i mama Pauliny, Rafała i Magdaleny.
Z wykształcenia: teolog, psycholog, coach, doktor nauk humanistycznych o specjalizacji psychologia pastoralna. Autorka teorii i skali do badania tożsamości religijnej.
Z zaangażowania: pracownik dydaktyczno-badawczy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Koordynator ds. Organizacyjnych Szkoły Katechistów, twórczyni Strefy Psychoedukacji Integralnej i Strefy Wspierania i Rozwoju Relacji
Z pasji: trener tańców w kręgu oraz wielbienia tańcem, prowadząca warsztaty modlitwy tańcem oraz rekolekcje z tą formą uwielbienia Boga dla różnych grup w Polsce i za granicą.


Modlitwa tańcem to czas odkrywania i uwielbienia Boga poprzez gesty, kroki, poprzez zaangażowanie całego człowieka, jego myśli, uczuć i ciała. Modlitwa tańcem nie jest celem, ale bramą do zjednoczenia z Bogiem. Kiedy ciało doświadczy tego impulsu Spotkania – wycisza się. To, co zewnętrzne, przestaje być istotne, Bóg pozwala się odkryć. Warsztat zawiera naukę ruchu symbolicznego, modlitwy wielbienia i tańca hebrajskiego pozwalającego na zaangażowanie CAŁEGO człowieka w relację z Bogiem.

Wszystkie warsztaty odbywają się w tym samym czasie. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego warsztatu.

Konferencje głoszą:


Krzysztof Napora SCJ – sercanin, doktor nauk biblijnych; absolwent Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Pontificio Istituto Biblico w Rzymie, Rothberg International School Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz École biblique et archéologique française de Jérusalem (EBAF); od 2012 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Sekcji Nauk Biblijnych KUL; adiunkt w Katedrze Egzegezy Ksiąg Historycznych, Prorockich i Sapiencjalnych.

Tomasz Nowak OP – kaznodzieja wędrowny, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi, promotor dominikańskich mniszek, duszpasterz Spotkania Młodych nad Lednicą, uwielbiacz, prowadzi na youtube kanał STREFA WODZA.

Wielbienie – Poldek Twardowski z Muzykami Poznańskiego Wielbienia.

W planie dnia przewidziana jest modlitwa poranna, konferencje, Eucharystia, warsztaty, dzielenie Słowem Bożym, wielbienie, kawiarenka, wieczorne rozmowy niedokończone z kapłanem, zwieńczeniem rekolekcji będzie agapa ze świadectwami.


Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie w pokojach z pościelą i łazienką, wyżywienie (3 posiłki), wynajem sal warsztatowych, sali konferencyjnej, sprzętu nagłośnieniowego i koszty organizacyjne:

Rodzaj pokojuDorosłyDziecko 4 – 12 lat
2 osobowy900 zł /od osoby850 zł
3 osobowy815 zł/ od osoby770 zł
4 osobowy780 zł/ od osoby730 zł
5 osobowy750 zł/ od osoby700 zł
6 osobowy730 zł/od osoby680 zł
7 osobowy715 zł/ od osoby670 zł

Ilość pokoi jest ograniczona.
Pokoje 5, 6, 7 osobowe zarezerwowane są dla rodzin.
W koszty wliczony został 15% upust, z którego jako grupa korzystamy przy wypełnionych pokojach. Jeśli pokój nie jest pełny, trzeba doliczyć jeszcze 15% od ceny wyjściowej za nocleg.
Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 roku życia włącznie – bezpłatnie.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi od 4 roku życia podczas konferencji i warsztatów.

Podobne wpisy