14 Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia

14 Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia odbędą się w terminie 21 – 27 lipca w Białogórze.

Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji Na Fali Wielbienia będzie Duch Święty – Duch Mądrości i Prawdy, Duch Ożywiający i Odnawiający, Obrońca i Pocieszyciel.
Co Duch Święty mówi dziś do Kościoła, do wspólnoty wielbienia, do rodzin, do każdego z nas? Jak przenika naszą codzienność i kształtuje ją według swego upodobania? Jak otworzyć swoje serce na działanie Ducha Świętego, by wypełniać wolę Bożą?
Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze ziemi… tej ziemi…!


W tym roku i po raz pierwszy rekolekcje odbędą się nad morzem. Chcemy, by ten czas odnowił i uświęcił nie tylko nasze siły duchowe, ale również nasze siły witalne. Rekolekcje będą trwały o jeden dzień dłużej i planujemy w wybranym dniu odpoczynek, tak, by chłonąc  powietrze, słońce i wiatr, piasek i bryzę morską, poddać się delikatnemu tchnieniu Ducha Świętego.


Okazją do własnego rozwoju w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie:

1. Chór

Ewa Sykulska – muzyk, wokalistka, dyrygent, pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu, prowadziła chór podczas spotkania Lednica 2000 oraz uroczystości 1050lecia Chrztu Polski.

Paweł Bębenek – komponuje, dyryguje, śpiewa, uczy, prowadzi warsztaty muzyki sakralnej w Polsce i za granicą. Jego muzyka jest wykonywana w różnych tłumaczeniach przez chóry na całym świecie.


Nauka pieśni liturgicznych i wielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, nauka śpiewu wielogłosowego i prowadzenie chóru.

2. Orkiestra

Marcin Piekut – szczęśliwy mąż i ojciec czterech synów, klarnecista, saksofonista i pianista, dyplomowany nauczyciel klarnetu, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Od kilkunastu lat jest muzykiem odkrywającym perłę Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia. Zaangażowany w tworzenie dziecięcego zespołu przy parafii i zespołu jazzowego w szkole muzycznej.


Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych i dętych. Przedmiotem warsztatów będzie interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i wielbieniowych. Wymagana jest umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

3. Wokal

Julia Rosińska – Kopala – wokalistka, arteterapeutka, wykładowca akademicki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wykłada w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a jej pasją jest wokalna muzyka jazzowa i smoothjazzowa. Brała udział (jako wokalistka solowa) w wielu nagraniach płytowych, współpracowała z wieloma znanymi postaciami sceny muzycznej z Polski i zagranicy. Współtworzy duet wokalny Julia i Grzegorz, który wydał – na przestrzeni dwóch dekad swojego istnienia – pięć płyt, koncertował w Kanadzie oraz w kilku krajach Europy. W solowym dorobku artystycznym posiada płytę Ciałem, słowem, gestem.

Przedmiotem warsztatów będą ćwiczenia rozwijające artykulację, emisję oraz interpretacja.

4. Pisanie ikon

Norbert Brommer – artysta plastyk, pedagog, teolog. Maluje obrazy, pisze ikony, wykonuje wiele realizacji związanych z plastyką – scenografie, grafika, projektowanie okładek płyt, książek, wykonuje reliefy na ścianach, projektuje i wykonuje witraże oraz renowacje witraży i obrazów. Prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa oraz pisania ikon.

W ramach warsztatów napiszemy (namalujemy) ikonę MANDYLION – oblicze Pana Jezusa odbite na chuście św. Weroniki.

Założenia przebiegu warsztatów:
1. Dzień pierwszy – wyzłocenie ikony. Podobrazie, zagruntowana deska ikony będzie miała naniesiony rysunek motywu ikony oraz wyżłobiony kontur, obszaru malarskiego i obszaru przygotowanego do wyzłocenia. Złocenie za pomocą szlagmetalu na transferze. Z uwagi na małą ilość godzin warsztatowych deska musi być przygotowana do złocenia, musi mieć rysunek.
2. Dzień drugi – malowanie chusty i podkład pod wizerunek. Malujemy tradycyjną techniką tempery jajowej.
3. Dzień trzeci – malujemy twarz Pana Jezusa i włosy.
4. Dzień czwarty – kończymy malować oblicze Pana -, zabezpieczamy malunek

Uczestnicy mogą przywieźć swoje materiały lub kupić.
Potrzebujemy
1. Zagruntowana deska w wymiarach 25cm x 35cm ( może być gruba sklejka, 2cm – wtedy jest taniej, ale trzeba ją samemu zagruntować ). Odpowiednie deski, zagruntowane można kupić przez Internet, jest dużo ofert na rynku.
2. Farby temperowe w proszku. Jeśli ktoś chce mieć swoje farby, to proszę o informację zwrotną, podam jakie kolory będą nam potrzebne.
3. Jajka i wino (to zapewniamy w ramach warsztatów)
4. Materiały pozłotnicze.
5. Pędzle – każdy uczestnik zapewnia sobie sam swoje pędzle. Jakie pędzle dobrze jest mieć przedstawię niebawem.

Będzie istniała możliwość kupienia materiałów (oprócz pędzli) i deski bezpośrednio na Fali Wielbienia, jednak wcześniej należy się zdeklarować kto i co chciałby zakupić.
– deska 25cm x 35cm ze szpongami (zagruntowana z rysunkiem) – 100 zł
– materiały: farby, materiały potrzebne do wyzłocenia – 25 zł

5. Teatr

Monika Brommer – aktorka, reżyser, scenograf, artysta plastyk, pedagog. Od ponad 15 lat związana z Teatrem Droga i Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Kultury i Ewangelizacji „Droga”. Prowadzi warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Od sześciu lat prowadzi teatr dziecięco – młodzieżowy, gdzie realizuje projekty edukacyjne i przygotowuje spektakle, słuchowiska radiowe. Jest pomysłodawcą i organizatorem Wiosennego Konkursu Poezji i Prozy dla dzieci i młodzieży.


„Przyjdź Duchu Święty. Ja pragnę…”
Odkrywając swoje indywidualne talenty i dzieląc się nimi, stworzymy krótką etiudę teatralną. Szkoląc warsztat aktora będziemy pracować ze swoim głosem, ciałem i wyobraźnią. Myślę, że nie zabraknie też dobrej zabawy, która zawsze towarzyszy wspólnemu twórczemu działaniu.
A wszystko to na chwałę Bożą!
Proszę aby na zajęciach mieć luźny, nie krepujący ruchów strój i lekkie obuwie typu baletki, tenisówki

5. wielbienie tańcem

Anna Wieradzka-Pilarczyk – Z miłości: żona Huberta i mama Pauliny, Rafała i Magdaleny.
Z wykształcenia: teolog, psycholog, coach, doktor nauk humanistycznych o specjalizacji psychologia pastoralna. Autorka teorii i skali do badania tożsamości religijnej.
Z zaangażowania: pracownik dydaktyczno-badawczy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Koordynator ds. Organizacyjnych Szkoły Katechistów, twórczyni Strefy Psychoedukacji Integralnej i Strefy Wspierania i Rozwoju Relacji
Z pasji: trener tańców w kręgu oraz wielbienia tańcem, prowadząca warsztaty modlitwy tańcem oraz rekolekcje z tą formą uwielbienia Boga dla różnych grup w Polsce i za granicą.


Modlitwa tańcem to czas odkrywania i uwielbienia Boga poprzez gesty, kroki, poprzez zaangażowanie całego człowieka, jego myśli, uczuć i ciała. Modlitwa tańcem nie jest celem, ale bramą do zjednoczenia z Bogiem. Kiedy ciało doświadczy tego impulsu Spotkania – wycisza się. To, co zewnętrzne, przestaje być istotne, Bóg pozwala się odkryć. Warsztat zawiera naukę ruchu symbolicznego, modlitwy wielbienia i tańca hebrajskiego pozwalającego na zaangażowanie CAŁEGO człowieka w relację z Bogiem.

Wszystkie warsztaty odbywają się w tym samym czasie. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego warsztatu.

Konferencje głoszą:


Waldemar Korba OFM Cap. – po święceniach w 1994 r. posługiwał w duszpasterstwie akademickim „Stygmatyk” we Wrocławiu, w latach 1997 – 2003 r.  był ojcem duchownym WSD Kapucynów w Krakowie, od 2005 do 2008 r. ministrem prowincjalnym Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Kapucynów, trzykrotnie był gwardianem i proboszczem: w Nowej Soli, w Wołczynie i Wałczu. W pracy duszpasterskiej jest od lat związany z Oazą i Odnową w Duchu Świętym. Przez kilka lat posługiwał jako moderator prowincjalny Ruchu Światło-Życie i był członkiem Centralnej Diakonii Modlitwy. Obecnie pracuje w Beskidzie Wyspowym, w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie, gdzie urodził się Czcigodny Sługa Boży ks. Michał Rapacz, męczennik komunizmu, którego beatyfikacji spodziewamy się w tym roku.

Tomasz Nowak OP – kaznodzieja wędrowny, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi, promotor dominikańskich mniszek, duszpasterz Spotkania Młodych nad Lednicą, uwielbiacz, prowadzi na youtube kanał STREFA WODZA.

Wielbienie – Poldek Twardowski z Muzykami Poznańskiego Wielbienia.

W planie dnia przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa poranna, konferencje, Eucharystia, czas wolny, warsztaty, wielbienie.


Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie w pokojach z pościelą i łazienką (6 noclegów), wyżywienie (3 posiłki dziennie), koszty organizacyjne:

Dorosły980 zł
Młodzież 13-19800 zł
Dzieci 4-12700 zł
Dzieci (Niemowlę) 0-3 lata150 zł

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (tylko dla małżeństw), 3, 4, 5, 6,
7, 8 – osobowych odbywać się będzie według kolejności wpłat wpisowego. Ilość miejsc jest ograniczona. Brak pokoi 1- osobowych.

Zapewniamy opiekę dla dzieci od 4 roku życia podczas konferencji i warsztatów.

Zapisy na rekolekcje prowadzimy od 6 kwietnia .

Wtedy zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy. Prosimy o dokładne zapoznanie się z procedurą zapisów:
1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 250 zł od osoby na numer konta Fundacji „Na Fali Wielbienia” 13 1020 4027 0000 1302 1223 1264 z dopiskiem: Rekolekcje oraz podać nazwiska osób, których dotyczy wpłata wpisowego.

3. Pozostałą kwotę dopłaty należy uregulować gotówką wyłącznie na miejscu w dniu przyjazdu na rekolekcje podczas rejestracji.

4. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów w ciągu 3 dni roboczych.

5. Zgłoszenia bez wpłaty wpisowego nie są brane pod uwagę.

6. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

7. W przypadku odwołania rekolekcji z przyczyn od organizatorów niezależnych wpisowe zostanie zwrócone uczestnikowi.

8. Dojazd na rekolekcje odbywa się we własnym zakresie.

9. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w pełnym programie.


Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.