||

Rekolekcje 2022 – Informacje

 

 

 

XII Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia

odbędą się w terminie 11 – 16 lipca w Licheniu Starym.

 

Eucharystia – centralny moment i źródło życia duchowego, to realna obecność Jezusa.
C
iało i Krew, Dusza i Bóstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa, który do końca nas umiłował.
Tajemnica Eucharystii będzie treścią tegorocznych rekolekcji. 
O
woce ofiary Jezusa złożone są w skarbcu Kościoła, w skarbcu Mszy Świętej. Z nich spływają bez ustanku potoki łask. Pragniemy poddać się pod ich życiodajny strumień. W czasie Przeistoczenia, gdy Pan Jezus zstępuje na ołtarz, pozwalamy się przemienić przez Niego, jak Hostia w rękach kapłana. Pragniemy zachwycić się Bogiem obecnym w Eucharystii – dla Niego samego.

Okazją do własnego rozwoju w służbie radosnego wielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie: 

 

   Chór

Ewa Sykulska: muzyk, wokalistka, dyrygent, pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu.

 

 

Paweł Bębenek: komponuje, dyryguje, śpiewa, uczy, prowadzi warsztaty muzyki sakralnej w Polsce i za granicą. Muzyka Pawła jest wykonywana w różnych tłumaczeniach przez chóry na całym świecie.

 

Nauka pieśni liturgicznych i uwielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, nauka śpiewu wielogłosowego i prowadzenie chóru.

 

   Orkiestra

Marcin Piekut: szczęśliwy mąż i ojciec czterech synów, klarnecista, saksofonista i pianista, dyplomowany nauczyciel klarnetu, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Od kilkunastu lat jest muzykiem odkrywającym perłę Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia. Zaangażowany w tworzenie dziecięcego zespołu przy parafii i zespołu jazzowego w szkole muzycznej.

 

Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych i dętych. Przedmiotem warsztatów będzie interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i wielbieniowych. Wymagana jest umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

 

   Interpretacja Słowa

Paweł Binkowski: aktor w Teatrze Nowym w Poznaniu, lektor radiowy i telewizyjny, wykładowca na UAM i szkoleń aplikantów adwokackich, w przeszłości prowadzący program “Telekurier” w TVP3.

 

Zajęcia z kultury słowa i dykcji. Czytając wspólnie słowo Boże, uczymy, jak je przekazywać, by było zrozumiałe. W czytaniu potrzebny jest nie tylko duch, ale również trening, ćwiczenia na dykcję, świadomość błędów artykulacyjnych i językowych. Poznamy również ćwiczenia na radzenie sobie z tremą i stresem przed wystąpieniami publicznymi oraz elementy świadomego wykorzystywania mowy ciała podczas prezentacji, czyli odpowiednia postawa i gesty.

 

   Modlitwa tańcem

Magdalena z Miśkiewiczów Pawlik:muzyk, choreograf, katechista w misji i przewodnik po Ziemi Świętej. Od lat związana z modlitwą tańcem i Wielbieniem. Założycielka Teatru Tefila.

 

Jesteś piękna przyjaciółko moja jak tirsa”… Uwierz… Odkrywać będziemy piękno swego wnętrza i ciała przed Bogiem. Odnajdziemy radość tańca wspólnotowego.

 

Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego z nich.
 

 

Konferencje głoszą:

Krzysztof Napora SCJ – sercanin, doktor nauk biblijnych; absolwent Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Pontificio Istituto Biblico w Rzymie, Rothberg International School Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz École biblique et archéologique française de Jérusalem (EBAF); od 2012 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL; adiunkt w Katedrze Egzegezy Ksiąg Historycznych, Prorockich i Sapiencjalnych.

Piotr Kurkiewicz OFM Cap. – kapucyn, misjonarz, rekolekcjonista, założyciel Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła działającej w dwudziestu krajach Europy, Ameryki i Azji. Założyciel m.in. ośrodków terapii uzależnionych, a także wieloletniej formacji rekolekcyjnej dla dzieci i młodzieży. Od 30 lat mieszka w Ukrainie.

 

Homilie głosi:

Waldemar Korba OFM Cap. – po święceniach w 1994 r. posługiwał w duszpasterstwie akademickim „Stygmatyk” we Wrocławiu, w latach 1997 – 2003 r. był ojcem duchownym WSD Kapucynów w Krakowie, od 2005 do 2008 r. ministrem prowincjalnym Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Kapucynów, a obecnie jest radnym Prowincji oraz gwardianem i proboszczem w Wałczu, asystentem duchowym Odnowy w Duchu Świętym oraz moderatorem rejonowym Domowego Kościoła i członkiem Centralnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

 

 

W planie dnia przewidziana jest adoracja, modlitwa poranna, konferencje, Eucharystia, warsztaty, wieczorne wielbienie, kawiarenka i areopag – nocne rozmowy wszechstronne.

 

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie w pokojach z pościelą i łazienką, wyżywienie (3 posiłki), wynajem sal warsztatowych, sali konferencyjnej, sprzętu nagłośnieniowego i koszty organizacyjne:

Rodzaj pokoju

Dorosły

Dziecko 4 – 12 lat

1 osobowy

1100 zł

 

2 osobowy

810 zł /od osoby

720 zł

3 osobowy

735 zł / od osoby

645 zł

4 osobowy

710 zł / od osoby

620 zł

5 osobowy

685 zł / od osoby

595 zł

7 osobowy

670 zł / od osoby

580 zł

 

 

  

 

 

 

 

 Ilość pokoi jest ograniczona.

Cena pokoju wieloosobowego ustalona przy całkowitym jego wypełnieniu. Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat włącznie: bezpłatnie

Zapewniamy opiekę nad dziećmi od 4 roku życia podczas konferencji i warsztatów.

 

 

 Zapisy na rekolekcje:

1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Pojawi się on w dniu rozpoczęcia zapisów 23.04

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł od osoby na numer konta Fundacji „Na Fali Wielbienia” 13 1020 4027 0000 1302 1223 1264 z dopiskiem : Rekolekcje i ze wskazaniem osób.

3. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów w przeciągu 3 dni.

4. Zgłoszenia bez wpłaty wpisowego nie są brane pod uwagę.

5. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

6. W przypadku odwołania rekolekcji z przyczyn od organizatorów niezależnych wpisowe zostanie zwrócone uczestnikowi.

7. Dojazd na rekolekcje we własnym zakresie.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w pełnym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Waldemar Korba OFM Cap.

 

 

Zapisy od 23 kwietnia do wyczerpania miejsc na stronie  www.nafaliwielbienia.pl

Ilość miejsc ograniczona. O kolejności przyjęć na rekolekcje decyduje kolejność wpłat.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *