Plakat Na Fali Wielbienia 2015

Rekolekcje 2016 – Informacje

 Plakat Na Fali Wielbienia 2015     

 

            

 

 

W tym roku VI Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia odbędą się 10 – 16 lipca w Rokitnie w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Tematem przewodnim będzie uwielbienie Boga w bliskości jaką obdarza swych najbliższych uczniów.

Okazją do rozwijania swych talentów w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie:

 

   Orkiestra

Paweł Bębenek: kompozytor, dyrygent
  Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych drewnianych, dętych blaszanych, perkusjonaliach. Interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i uwielbieniowych. Wymagana umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

 

   Chór 

Ewa Sykulska: muzyk, wokalistka, dyrygent , pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu
  Nauka pieśni liturgicznych i “wielbieniowych”, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu.

 

   Improwizacja instrumentalna

prof. nadzw. dr hab.

Katarzyna Stroińska-Sierant:

pianistka, kompozytorka, aranżerka, kierownik Katedry Jazzu  Akademii Muzycznej w Poznaniu, absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki  Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Jest autorem wielu aranżacji i kompozycji na różne składy instrumentalne i wokalne. W 1997 roku zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. Jest cenionym pedagogiem, autorem publikacji, jurorem konkursów wykonawczych i kompozytorskich, wykładowcą warsztatów, konferencji i  seminariów z zakresu improwizacji, fortepianu i teorii jazzu.
  Interpretacja symboli stosowanych w muzyce rozrywkowej i jazzowej; budowa akordów i zasady ich łączenia; skale muzyczne i ich zastosowanie w improwizacji; zagadnienia metrorytmiczne i artykulacyjne  w różnorodnej stylistyce; nauka  samodzielnego przygotowania i opracowania akompaniamentu w oparciu o zapis funkcyjny; problematyka łączenia struktur rytmicznych, harmonicznych z prowadzeniem melodii w  różnych  typach faktur; poznanie środków umożliwiających akompaniowanie solistom instrumentalistom, wokalistom oraz zespołom.

 

   Gitara

Janusz Musielak:  gitarzysta sesyjny
  Warsztaty ukierunkowane na muzyczną posługę podczas  modlitwy wielbienia. 
Warunkiem uczestnictwa jest znajomość zapisu nutowego oraz umiejętność gry na instrumencie niezbędna do posługi.

 

   Soliści

Julia Rosińska-Kopala: – magister sztuki, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, wydział jazz i muzyka estradowa, klasa wokal jazzowy; wykładowca akademicki,  arteterapeutka, wokalistka znana ostatnio głównie z działalności w zespole- Julia i Grzegorz Kopala.
  Emisja głosu, ćwiczenia emisyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, ćwiczenia rozwijające pamięć muzyczną i poczucie rytmu, interpretacja piosenki, praca nad tekstem, improwizacja (skale), coaching sceniczny.

 

   Apologetyczny

Marek Rojszyk OP: duszpasterz, kaznodzieja, liturgista, śpiewak chorału gregoriańskiego.
Tomasz Nowak OP: przeor klasztoru dominikanów w Łodzi, dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego
  O tym, w co naprawdę wierzysz? Jak masz uzasadnić swoją wiarę i racjonalnie wytłumaczyć, w co wierzysz. O tym, że ateista potrzebuje więcej wiary, niż wierzący i że nie da się naukowo wiary podważyć.

 

   Życia duchowego

Ks. Artur Ważny: dyrektor wydziału d.s. Nowej Ewangelizacji w kurii diecezji tarnowskiej, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji tarnowskiej
  Duchowość 3D, czyli co Bóg naprawdę myśli o Tobie. Duchowa podróż w głąb prawdziwej tożsamości człowieka, po biblijnych tajemnicach mężczyzny i kobiety.

 

   Interpretacji Słowa

Kinga Kielich: Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze skutkiem: edukator mediów oraz Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena ze skutkiem: aktor scen muzycznych. Przez osiem lat prezenterka Radio Plus i Radio Emaus. Autorka tekstów, kompozytorka. Prowadzi warsztaty z zakresu śwuadomego posługiwania się głosem dla wokalistów, nauczycieli, dziennikarzy, konferansjerów, prelegentów. Wokalistka m.in. inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, Poznańskich Zaduszek Jazzowych.
  Zajęcia z kultury słowa i dykcji. Czytając wspólnie Słowo Boże, uczymy, jak je przekazywać, by było zrozumiałe. W czytaniu  potrzebny jest nie tylko duch, ale również trening, ćwiczenia dykcyjne, świadomość  błędów artykulacyjnych i językowych. Poznamy również ćwiczenia na radzenie sobie z tremą i stresem przed wystąpieniami publicznymi oraz elementy  świadomego wykorzystywania mowy ciała podczas prezentacji, czyli odpowiednia postawa i gesty.

 

   Modlitwa tańcem

Anna Wieradzka-Pilarczyk: z miłości żona Huberta i mama Paulinki, z wykształcenia doktor teologii, psycholog, z pasji choreograf i tancerka. Od 10 lat prowadzi warsztaty tańca integracyjnego, hebrajskiego i modlitwy tańcem w Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi. Przybliża tę integrującą wszystkie wymiary ludzkiej osoby formę modlitwy dzieciom i dorosłym, osobom zdrowym i niepełnosprawnym, kobietom i mężczyznom, w ramach sesji rekolekcyjno-warsztatowych, zajęć lekcyjnych i rekolekcyjnych, ewangelizacyjnych spotkań młodych.
 
Warsztat modlitwy tańcem to czas odkrywania swojego wnętrza, przyjmowania na nowo Boga i Jego mocy pozwalającej nam odkrywać to. Kim naprawdę jesteśmy – dziećmi Bożymi.

 

   Plastyczny

Jędrzej Stępak: artysta plastyk ,ukończył Państwową Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, dyplom w Pracowni Gobelinu prof. Magdaleny Abakanowicz i Pracowni Plakatu prof. Waldemara Świerzego. Prof. UAM dr hab.,  kierownik Pracowni Działań Twórczych na Wydziale Studiów Edukacyjnych. W CK Zamek w Poznaniu prowadzi Pracownię Tkaniny  Unikatowej i Pracownię Rysunku i Form Plastycznych. W nowatorski sposób wykorzystuje  wiklinę do tworzenia rosnących rzeźb, projektów mebli ,form architektury oraz parków i ogrodów.    Zajmuje się scenografią i performancem. Prowadzi zajęcia z arteterapii, organizuje plenery i warsztaty plastyczne.
 
Zajęcia będą dotyczyć projektowania , realizacji  i animacji form przestrzennych z papieru, drutu i wikliny.
Należy przywieźć z sobą kombinerki, klej wikol [ 0.5 kg ], drut w 2 grubościach około 5m, białą farbę  emulsyjną ,  dodatkowo lecz niekonieczne farby akrylowe. Papier i wiklinę zapewnia prowadzący. Proponowane formy to np. skrzydła , ptaki, lampiony itp…  

 

   Sportowy

Damian Kozłowski:

absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego, czynny zawodnik, Halowy Mistrz Europy w lekkoatletyce.

 

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia wzwyż.  W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” warsztat będzie ukierunkowany na rozwój sprawności fizycznej jako uwielbienie Boga w ciele. W programie gimnastyka, lekkoatletyka, gry zespołowe w plenerze.

 

  

Konferencje głoszą:

Ks. Artur Ważny – dyrektor wydziału d.s. Nowej Ewangelizacji w Kurii diecezji tarnowskiej, rekolekcjonista, egzorcysta diecezji tarnowskiej

Tomasz Nowak OP – przeor klasztoru dominikanów w Łodzi, dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego, duszpasterz Poznańskiego Wielbienia

Leopold Twardowski – muzyk, kompozytor, koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, inicjator Poznańskich Zaduszek Jazzowych, organizator Rekolekcji Na Fali Wielbienia, kierownik DK „Na Skarpie” SMOM w Poznaniu

 

W planie dnia przewidziana jest jutrznia (modlitwa brewiarzowa, godzinki, różaniec), warsztaty, Eucharystia, konferencje, dzielenie Słowem Bożym, wieczorne wielbienie i rekreacja.

 

 

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie (z pościelą),wyżywienie (3 posiłki) i koszty organizacyjne:

Osoba dorosła i młodzież od 13 roku życia: 500 zł

Dzieci 4 -12 lat: 350 zł

Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat: bezpłatnie.

Zapewniamy opiekę dla dzieci od 4 roku życia.

 

Zapisy na rekolekcje:

1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł (osoba dorosła i młodzież), 100 zł (dzieci 4 – 12 lat) na numer konta, który pojawi się w informacji zwrotnej po wysłaniu formularza.

3. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów.

4. Zgłoszenia niepotwierdzone wpłatą wpisowego nie są brane pod uwagę.

5. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Tomasz Nowak OP (dominikanin).

 

Zapisy od 19 kwietnia na stronie www.nafaliwielbienia.pl
Ilość miejsc w poszczególnych warsztatach ograniczona. 
O kolejności przyjęć na rekolekcje decyduje kolejność wpłat.

 

 
 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *