Plakat Na Fali Wielbienia 2015

Rekolekcje 2015 – Informacje

 Plakat Na Fali Wielbienia 2015                    

 

 

W tym roku V Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia odbędą się 5 – 11 lipca na Bielanach w Warszawie w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym „Dobre Miejsce”.

Tematem przewodnim będzie uwielbienie Boga w tajemnicy Wcielenia.

Jak Słowo staje się ciałem w nas, jak się objawia w naszej codzienności?

 

Okazją do rozwijania swych talentów w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie:

Warsztaty instrumentalne

Instrumenty klawiszowe:  Damian Zyber absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w specjalności pianistyka jazzowa
Gitara:  Janusz Musielak gitarzysta sesyjny
Instrumenty dęte:  Piotr Banyś puzonista, wykładowca  Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu
  Doskonalenie warsztatu instrumentalnego pod kierunkiem doświadczonych muzyków z elementami improwizacji, harmonii, interpretacji utworu.
Warsztaty ukierunkowane na muzyczną posługę podczas  modlitwy wielbienia.
Warunkiem uczestnictwa jest znajomość zapisu nutowego oraz umiejętność gry na instrumencie niezbędna do posługi.

 

Chór 

Ewa Sykulska:   muzyk, wokalistka, dyrygent , pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu
Paweł Bębenek:   kompozytor, dyrygent
  Nauka pieśni liturgicznych i “wielbieniowych”, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu.

 

Soliści

Julia Rosińska-Kopala:  magister sztuki, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, wydział jazz i muzyka estradowa, klasa wokal jazzowy; wykładowca akademicki,  arteterapeutka, wokalistka znana ostatnio głównie z działalności w zespole- Julia i Grzegorz Kopala.
  Emisja głosu, ćwiczenia emisyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, ćwiczenia rozwijające pamięć muzyczną i poczucie rytmu, interpretacja piosenki, praca nad tekstem, improwizacja (skale), coaching sceniczny.

 

 

Prezentacja i wystąpienia publiczne

Małgorzata Binkowska:  aktorka, związana przez 17 lat z Teatrem Animacji w Poznaniu, lektorka radiowa i telewizyjna, od 1994 roku dziennikarka TVP Poznań tworząca programy o tematyce społecznej i kulturalnej.
Paweł Binkowski:  aktor w Teatrze Nowym w Poznaniu, lektor radiowy i telewizyjny, wykładowca na UAM, szkolenia aplikantów adwokackich, w przeszłości prowadzący program “Telekurier” w TVP Info.
  Zajęcia z kultury słowa i dykcji. Czytając wspólnie Słowo Boże, uczymy, jak je przekazywać, by było zrozumiałe. W czytaniu potrzebny jest nie tylko duch, ale również trening, ćwiczenia dykcyjne, rugowanie błędów artykulacyjnych i językowych. Poznamy również ćwiczenia na radzenie sobie z tremą i stresem przed wystąpieniami publicznymi oraz elementy świadomego wykorzystywania podczas prezentacji mowy ciała, czyli gest, odpowiednia postawa.

 

Taniec Wielbienia w improwizacji i aranżacji 

Monika Gałęska:  tancerka sceniczna, dyplomowany pedagog tańca, choreograf
  Wielbienie Boga całym sobą: ciałem, umysłem, całą duszą. W pierwszej części warsztatów poznamy różnorodne techniki tańca, połączone z  improwizacją  w  ruchu. Ważnym aspektem tych zajęć będzie rozbudzenie świadomości ciała.
Magdalena z Miśkiewiczów Pawlik:  muzyk- specjalizacja rytmika – 31 lat praktyki w zakresie prowadzenia zajęć i choreografii
  W drugiej części nauczymy się prostych gestów i kroków do wybranych pieśni wielbieniowych, w których każdy może wyrazić swoją miłość ku Bogu razem, we wspólnocie, ale na swój sposób.

 

Psychologiczno-rozwojowy

Magdalena Tokłowicz:  psycholog – terapeuta systemowy.
Magdalena Urbanowicz:  doradca personalny- trener umiejętności społecznych
  Celem warsztatów będzie  ukazanie bogactwa  talentów jako Twojego wrodzonego potencjału. Odkrywanie talentów które otrzymałeś od Boga  wzmocni poczucie wartości kim jesteś, abyś coraz pełniej rozwijał zdolność kochania siebie i innych. Możesz otworzyć się , by z radością czerpać ze  Źródła Prawdy , aby owoce Twojego powołania były dobre i trwałe.”

 

Plastyczny

Norbert Brommer:  artysta plastyk, pedagog., absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zajmuje się malarstwem, witrażownictwem i konserwacją zabytków, szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje od kilkunastu lat pisanie Ikon.
  Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tradycją i symboliką pisania Ikony. Będą mieli możliwość napisania Ikony według  tradycyjnych technologii.

 

Plastyczno – teatralny

Monika Brommer:  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Edukacji Artystycznej,  ukończyła kurs aktorski w Alanus Kunsthochschule, warsztaty reżyserii prowadzone przez Kathleen Ann Thompson, aktorka, scenograf w teatrze Droga.
  Warsztaty teatralne przeznaczone dla dzieci 7-11 lat. Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać i doskonalić warsztat aktora. Będziemy też wspólnie tworzyć spektakl. Przewidziane są też działania plastyczne przy wspólnym tworzeniu scenografii oraz czas na twórcze zabawy.
Ilość miejsc ograniczona.

 

Projektowanie graficzne

Krzysztof Lorczyk OP:  dyrektor artystyczny zespołu Dominikanie.pl.
  Warsztaty będą obejmowały ćwiczenia z projektowania graficznego. Poznamy podstawy projektowania, ćwiczenia z kompozycji, typografii, projektowania logotypu,  plakatu, proj. graficznego strony www.

 

Apologetyczny

Tomasz Grabowski OP:  Prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie.
  Czy znasz tajemnice swojej wiary i potrafisz je uargumentować? Podczas warsztatów będziemy starali się zrozumieć kontrowersyjne a jednocześnie fundamentalne prawdy wiary chrześcijańskiej. Będziemy znajdować argumenty i Słowo na obronę nadziei, która jest w nas. Będziemy mierzyć się z wątpliwościami i zarzutami, które stawiane są Kościołowi. Zajmiemy się między innymi następującymi pytaniami: Czy wiara może być racjonalna? Jaka jest relacja między Biblią a Tradycją? Dlaczego wierzymy, że Chrystus jest i Bogiem i człowiekiem? Czy Biblia mówi o Niepokalanym Poczęciu? Dlaczego oddajemy cześć Eucharystii? Dlaczego kościół katolicki rości sobie prawo do znajomości pełni prawdy objawionej? Kim jest papież? Dlaczego małżeństwo jest nierozerwalne? Zapraszamy do udziału tych, którzy sami sobie zadają te i podobne pytania a także tych, którzy nie wiedzą jak uzasadniać wiarę w rozmowach ze świadkami Jehowy, osobami niewierzącymi czy też z chrześcijanami innych wyznań.

 

Sportowy

Dawid Kufel:

absolwent Coronado High School w Colorado Springs w USA, ratownik WOPR, entuzjasta triathlonu oraz siłowni

  Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia wzwyż.  W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” warsztat będzie ukierunkowany na rozwój sprawności fizycznej jako uwielbienie Boga w ciele. W programie gimnastyka, lekkoatletyka, gry zespołowe na sali gimnastycznej i w plenerze.

 

  

Konferencje głoszą:

Eli Dorfman – Izraelita mesjanistyczny z Hajfy, pastor

Tomasz Grabowski OP – Prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie

Tomasz Nowak OP – Przeor i Dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi, duszpasterz Poznańskiego Wielbienia

Leopold Twardowski – Muzyk, kompozytor, koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, inicjator Poznańskich Zaduszek Jazzowych, organizator Rekolekcji Na Fali Wielbienia

 

W planie dnia przewidziana jest jutrznia (modlitwa brewiarzowa, godzinki lub różaniec), warsztaty, Eucharystia, konferencje, dzielenie Słowem Bożym, wieczorne wielbienie i rekreacja.

 

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie (z pościelą),wyżywienie (3 posiłki) i koszty organizacyjne:

Osoba dorosła i młodzież od 13 roku życia: 520 zł

Dzieci 4 -12 lat: 420 zł

Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat: bezpłatnie

Opieka nad dziećmi 3 – 6 lat (opiekunka + 1 rodzic wymiennie)

 

 

 

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Tomasz Nowak OP (dominikanin).

 

 Zapisy do dnia 1 lipca br.

  

 

 

 

 

Do zobaczenia Na Fali Wielbienia!

 

  Tak było

 

 (niektóre wideo z ubiegłych lat)

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *