Rekolekcje 2020 – Informacje

 

W pełni stosując się do aktualnych wytycznych sanitarnych ruszamy z zapisami na rekolekcje w poniedziałek 1 czerwca. W tym roku jednak nie będziemy mogli przeprowadzić warsztatów. Pozostały program zostanie dodatkowo wzbogacony o krąg biblijny.

Dziękujemy wszystkim, którym udało się zapisać na tegoroczne wyjątkowe rekolekcje. Obecnie limit miejsc został już wyczerpany. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć, proponujemy zapisywać się poprzez formularz na listę rezerwową. 

 

 

X Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia

planowane są w terminie 12 – 17 lipca w Licheniu Starym.

 

Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji Na Fali Wielbienia będzie kontemplacja Słowa  w wybranych wydarzeniach z  Księgi Rodzaju. Słowo, które  odsłania pierwotną, doskonałą harmonię,  trwałe przymierze, kruchość człowieka, pełnię błogosławieństw, bliskość relacji  – jest  spełnieniem zamysłu Bożego, rozciągniętego na wszystkie pokolenia, aż po dziś, po nasz udział w tej genialnej historii zbawienia. Spróbujemy, podążając za Słowem, odkrywać prawdę o Bogu, aby Go jeszcze bardziej kochać i wielbić.

Konferencje głoszą:

Krzysztof Napora SCJ – sercanin, doktor nauk biblijnych; absolwent Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Pontificio Istituto Biblico w Rzymie, Rothberg International School Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz École biblique et archéologique française de Jérusalem (EBAF); od 2012 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL; adiunkt w Katedrze Egzegezy Ksiąg Historycznych, Prorockich i Sapiencjalnych.

Piotr Kurkiewicz OFM Cap. – misjonarz, rekolekcjonista, założyciel  Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła działającej w dwudziestu krajach Europy, Ameryki i Azji. Założyciel m.in. ośrodków terapii uzależnionych a także cyklicznych rekolekcji dla młodzieży.

 

Homilie głosi:

Waldemar Korba OFM Cap. – w latach 1997 – 2003 r. ojciec duchowny WSD, od 2005 –  2008 r. minister prowincjalny, a obecnie radny Prowincji Krakowskiej Zakonu Braci Kapucynów, gwardian i proboszcz w Wałczu, asystent duchowy Odnowy w Duchu Świętym i Domowego Kościoła oraz członek Centralnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

 

Wielbienie prowadzi:

Leopold Twardowski – muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer , gitarzysta, producent muzyczny, od 2001 r. koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia i Poznańskich Zaduszek Jazzowych, prowadzi warsztaty wielbienia w kraju i za granicą.

 

W planie dnia przewidziana jest modlitwa poranna, konferencje, Eucharystia, krąg biblijny, wieczorne wielbienie, kawiarenka.

  

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Waldemar Korba OFM Cap.

 

   

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *