Rekolekcje 2021 – KONIEC Zapisy

 

 

 

 

 

XI Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia

odbędą się w terminie 12 – 17 lipca w Licheniu Starym.

 

Zakończyliśmy Zapisy na

11 Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia 2021.

 

„Mężczyzna i kobieta – stworzeni dla Miłości”, to temat tegorocznych rekolekcji. Miłość odwieczna pochyla się nad człowiekiem i wynosi go ponad wszystkie stworzenia – przyciąga go do siebie. Jaka jest tożsamość mężczyzny i kobiety oraz ich wzajemna relacja w zamyśle Stwórcy? Co Biblia mówi o miłości oblubieńczej? Jak Oblubieniec wyprowadza swą oblubienicę na pustynię, by przemawiać do jej serca, tak my zostaniemy objęci odkrywaniem Bożego zamysłu dla naszej kobiecości i naszego męstwa.

Okazją do własnego rozwoju w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie: 

   Chór

Ewa Sykulska:

 muzyk, wokalistka, dyrygent , pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu.

 

Nauka pieśni liturgicznych i uwielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, nauka śpiewu wielogłosowego i prowadzenie chóru.

 

   Orkiestra

Cecylia Musioł:

 absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Skrzypaczka, kameralistka, muzyk orkiestrowy. Prowadzi klasę skrzypiec w ZPSM w Gnieźnie.

 

Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych i dętych. Przedmiotem warsztatów będzie interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i wielbieniowych. Wymagana jest umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

 

   Modlitwa tańcem

Magdalena z Miśkiewiczów Pawlik:   muzyk, choreograf, katechista w misji i przewodnik po Ziemi Świętej. Od 13 lat związana z modlitwą tańcem i Wielbieniem.

 

Psalm 149 mówi „Niech się Izrael cieszy swoim Stwórcą… Niech imię Jego czczą tańcem..” I my odpowiadamy na to zaproszenie… Odkrywać będziemy piękno swego wnętrza i ciała przed Bogiem.

Odnajdziemy radość tańca wspólnotowego.

Modlitwa tańcem będzie zintegrowana z warsztatem drama teatralna..

 

   Drama teatralna

Anna Kadecka-Nowicka:

 absolwentka Studium tanecznego w Bydgoszczy, Studium teatralnego w Warszawie . 10 lat pracy w teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Dyplom aktorski przed komisją ZASP 1999r. Jestem aktorką teatralną, której od zawsze w duszy biegała poezja. Szczególne miejsce w tej przestrzeni zajmuje twórczość Karola Wojtyły. We współpracy z pianistką Barbarą Dmochowską nagrałyśmy dwie płyty poetycko muzyczne „Kolędy poetycko…” i „Być dobrym jak chleb”. Obecnie pracuję w kilku grupach teatralnych przy parafiach.

 

Zajęcia ze świadomości scenicznej, podczas których podejmiemy pracę nad potrzebnymi przy występowaniu przed publicznością umiejętnościami takimi jak: dykcja, mimika, oddech, ruch, interpretacja tekstu.

Z dużym akcentem na odkrywanie w sobie możliwości przekazu, również ewangelizacyjnego, poprzez szeroko pojętą świadomość ciała. Drama teatralna będzie zintegrowana z warsztatami modlitwy tańcem.

 

Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle w godzinach popołudniowych. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego z nich. Warsztaty modlitwy tańcem i dramy teatralnej będą ze sobą zintegrowane według koncepcji prowadzących.
 

 

Konferencje głoszą:

Krzysztof Napora SCJ – sercanin, doktor nauk biblijnych; absolwent Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Pontificio Istituto Biblico w Rzymie, Rothberg International School Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz École biblique et archéologique française de Jérusalem (EBAF); od 2012 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL; adiunkt w Katedrze Egzegezy Ksiąg Historycznych, Prorockich i Sapiencjalnych.

Ksawery Knotz OFM Cap. – kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii. Studiował na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, we Fryburgu i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest wykładowcą teologii pastoralnej w WSD Braci Mniejszych Kapucynów. Pełni również funkcję wikarego wspólnoty Domu Rekolekcyjnego w Skomielnej Czarnej. Prowadzi liczne rekolekcje dla małżeństw. Jest asystentem kościelnym Komunii Małżeństw oraz członkiem Zespołu Laboratorium WIĘZI. Autor książek: „Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem” (2001), „Seks jakiego nie znacie” (2009), „Nie bójcie się seksu” (2009), „Seks jest boski” (2010), „Zaślubiny w Bogu mężczyzny i kobiety” (2015), „Obudzić sakrament małżeństwa” (2018).

 

Homilie głosi:

Waldemar Korba OFM Cap. – w latach 1997 – 2003 r. ojciec duchowny WSD, od 2005 –  2008 r. minister prowincjalny, a obecnie radny Prowincji Krakowskiej Zakonu Braci Kapucynów, gwardian i proboszcz w Wałczu, asystent duchowy Odnowy w Duchu Świętym i Domowego Kościoła oraz członek Centralnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

  

Spotkania „Urzekająca” prowadzi:

Magdalena Tokłowicz – psycholog , terapeuta systemowy, certyfikowany psychoterapeuta chrześcijańskiej terapii integralnej CHTI, certyfikowany praktyk MBTI oraz doradca chrześcijański w ramach Instytutu Poradnictwa. Współtworzy Akademię Św. Królowej Jadwigi towarzysząc młodym kobietom w odkrywaniu piękna w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym. Jako terapeuta pracuje w gabinecie prywatnym Strefa Nadziei, w poradniach Fundacji Vinea oraz Stowarzyszeniu Strefa Rodziny. Przy parafii św. Rocha w Poznaniu jest zaangażowana w inicjatywę formacji rozwoju osobowego kobiet „Urzekająca”. Od 28 lat żona Sławka Tokłowicza – muzyka, mama trójki dorosłych dzieci, od 2 lat teściowa.

 

Spotkania „Mężne serce” prowadzi:

Leopold Twardowski – mąż od 29 lat, ojciec 5 dzieci, teść, koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, muzyk, teolog.

 

W planie dnia przewidziana jest modlitwa poranna, konferencje, Eucharystia, warsztaty, spotkania dla kobiet i mężczyzn, wieczorne wielbienie i nocne rozmowy o miłości.

 

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie w pokojach z pościelą i łazienką, wyżywienie (3 posiłki), wynajem sal warsztatowych, sali konferencyjnej, sprzętu nagłośnieniowego i koszty organizacyjne:

Rodzaj pokoju

Dorosły

Dziecko 4 – 12 lat

1 osobowy

860 zł

 

2 osobowy

730 zł /od osoby

660 zł

3 osobowy

670 zł / od osoby

595 zł

4 osobowy

645 zł / od osoby

570 zł

5, 6, 7 osobowy

630 zł / od osoby

550 zł

 

 

  

 

 

 

Ilość pokoi jest ograniczona.

Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat włącznie: bezpłatnie

W związku z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego nie zkapewniamy opieki dla dzieci.

 

 

 Zapisy na rekolekcje:

1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł od osoby na numer konta Fundacji „Na Fali Wielbienia” 13 1020 4027 0000 1302 1223 1264 z dopiskiem : Rekolekcje.

3. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów.

4. Zgłoszenia bez wpłaty wpisowego nie są brane pod uwagę.

5. W związku z możliwymi ograniczeniami ilości miejsc weryfikacja przyjęcia na rekolekcje będzie przeprowadzana w oparciu o kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą wpisowego.

6. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

7. W przypadku odwołania rekolekcji z przyczyn od organizatorów niezależnych wpisowe zostanie zwrócone uczestnikowi.

8. Dojazd na rekolekcje we własnym zakresie.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

  

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Waldemar Korba OFM Cap.

 

 

Zakończyliśmy Zapisy na

11 Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia 2021.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *