Plakat Na Fali Wielbienia 2016

Rekolekcje 2017 – Informacje

 

 Plakat Na Fali Wielbienia 2016     

 

 

 

{source}

<iframe width=”500″ height=”700″ src=”https://www.youtube.com/embed/rAWRqQHCFmY” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

{/source}

 

 

W tym roku VII Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia odbędą się 9 – 15 lipca w Rokitnie w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Tematem przewodnim będzie Pustynia-Kenoza-Misja. Pragniemy uwielbić Boga we wszystkim, co kształtuje naszego ducha, co oczyszcza, hartuje, udoskonala oraz przygotowuje do posługi.

W milczeniu, osamotnieniu i uniżeniu dojrzewamy do posłuszeństwa woli Bożej.

 

Okazją do rozwijania swych talentów w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie:

 

   Orkiestra

Paweł Bębenek: kompozytor, dyrygent, prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce i za granicą.
  Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych drewnianych, dętych blaszanych, perkusjonaliach. Interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i uwielbieniowych. Wymagana umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

 

   Chór 

Ewa Sykulska: muzyk, wokalistka, dyrygent , pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu.
  Nauka pieśni liturgicznych i uwielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu.

 

   Gitara

Łukasz Wons: student gitary jazzowej na akademii Muzycznej w Poznaniu.
  Warsztaty ukierunkowane na muzyczną posługę podczas  modlitwy wielbienia. 
Warunkiem uczestnictwa jest znajomość zapisu nutowego oraz umiejętność gry na instrumencie niezbędna do posługi.

 

   Soliści

Julia Rosińska-Kopala: magister sztuki, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, wydział jazz i muzyka estradowa, klasa wokal jazzowy; wykładowca akademicki,  arteterapeutka, tworzy i nagrywa autorską muzykę we współpracy ze swoim mężem Grzegorzem.
  Emisja głosu, ćwiczenia emisyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, ćwiczenia rozwijające pamięć muzyczną i poczucie rytmu, interpretacja piosenki, praca nad tekstem, improwizacja (skale), coaching sceniczny.

 

   Pustynia

Helena Abbe:

wdowa, mama, babcia; związana z teatrem “Droga”, duchowo zrośnięta ze zgromadzeniem Sacre Coeur, przyjaciel Joanny i Leopolda Twardowskich oraz inicjatywy Wielbienia.
  Czym jest pustynia w naszym życiu (chrześcijan)… Odniesienia do pustyni geograficznej, mierzenie się z dzikimi zwierzętami, chaos… Znaki czasów, nasze depresje? Jak patrzymy na ascezę Jezusa – błogosławieństwo pustyni.

 

   Liturgiczny

Marek Rojszyk OP: duszpasterz, kaznodzieja, liturgista, śpiewak chorału gregoriańskiego.
  Co dokładnie dzieje się w czasie Mszy Świętej? Co znaczą poszczególne gesty, słowa, symbole? Czy skupienie w czasie Mszy rzeczywiście jest takie ważne? Co zrobić gdy na Mszy nic nie przeżywam, a nawet trochę się nudzę? Co zrobić żeby lepiej i owocniej w niej uczestniczyć? W jaki sposób Msza święta może przekładać się na codzienność? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, jeśli chcesz lepiej zrozumieć to, w czym uczestniczysz, to warsztat liturgiczny jest właśnie dla Ciebie. Zapraszam!.

 

   Ewangelizacji

Tomasz Nowak OP: przeor klasztoru dominikanów w Łodzi, dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego.
 

Warsztat Ewangelizacji, czyli o słuchaniu i głoszeniu Słowa Bożego. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

   – Jaka była historia Ewangelizacji?

   – Do jakiego głoszenia Kościół wzywa nas dzisiaj?

   – Kto potrzebuje słuchać o Jezusie?

   – Jak przepowiadać kerygmat?

   – Czym ma się charakteryzować głosiciel Ewangelii?

   – Jakie miejsce w Ewangelizacji zajmuje modlitwa uwielbienia?

„Spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących”. (1Kor 1,21b) Zapraszam do odkrywania charyzmatu, który Jezus pozostawił Apostołom.

 

   Interpretacji Słowa

Małgorzata Binkowska: aktorka w Teatrze Animacji w Poznaniu (1987 – 2014), od 1994 roku prezenterka, dziennikarka w telewizji poznańskiej.
Paweł Binkowski: aktor w Teatrze Nowym w Poznaniu, lektor radiowy i telewizyjny, wykładowca na UAM, szkolenia aplikantów adwokackich, w przeszłości prowadzący program “Telekurier” w TVP3.
  Zajęcia z kultury słowa i dykcji. Czytając wspólnie Słowo Boże, uczymy, jak je przekazywać, by było zrozumiałe. W czytaniu potrzebny jest nie tylko duch, ale również trening, ćwiczenia dykcyjne, świadomość błędów artykulacyjnych i językowych. Poznamy również ćwiczenia na radzenie sobie z tremą i stresem przed wystąpieniami publicznymi oraz elementy świadomego wykorzystywania mowy ciała podczas prezentacji, czyli odpowiednia postawa i gesty.

 

   Modlitwa tańcem

Marta Knap: animatorka modlitwy tańcem, nauczycielka.
 
Warsztat jest okazją do tego, aby poprzez modlitwę tańcem spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem, aby wyrazić Bogu swoją miłość, tęsknotę i wszystko to, czego nie da się wypowiedzieć słowami. To także możliwość uwielbienia Boga całym sobą.

 

   Sportowy

Damian Kozłowski:

absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego, czynny zawodnik, Halowy Mistrz Europy w rzucie ciężarkiem.

 

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia wzwyż. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” warsztat będzie ukierunkowany na rozwój sprawności fizycznej jako uwielbienie Boga w ciele. W programie gimnastyka, lekkoatletyka, gry zespołowe w plenerze.

 

  

Konferencje głoszą:

Helena Abbe – założycielka Teatru „Droga” im. Jana Pawła II, autorka poezji, tekstów piosenek, reżyser, autorka scenariuszy teatralnych oraz obchodów jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu

Tomasz Nowak OP – przeor klasztoru dominikanów w Łodzi, dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego, duszpasterz Poznańskiego Wielbienia

Leopold Twardowski – muzyk, kompozytor, koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia, inicjator Poznańskich Zaduszek Jazzowych, organizator Rekolekcji Na Fali Wielbienia, koordynator muzyczny obchodów jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu

W warsztatach dopołudniowych : Pustynia, Ewangelizacja, Liturgia biorą udział wszyscy uczestnicy.

 

W planie dnia przewidziana jest jutrznia (modlitwa brewiarzowa, godzinki, różaniec), warsztaty, Eucharystia, konferencje, dzielenie Słowem Bożym, wieczorne wielbienie i rekreacja.

 

 

 

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie (z pościelą),wyżywienie (3 posiłki) i koszty organizacyjne:

Osoba dorosła: 500 zł (zakwaterowanie w domu rekolekcyjnym)

Młodzież ucząca się od 13 roku życia i studiująca: 440 zł (zakwaterowanie w hostelu)

Dzieci 4 -12 lat: 350 zł

Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat: bezpłatnie.

Zapewniamy opiekę dla dzieci od 4 roku życia.

 

Zapisy na rekolekcje:

1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł (osoba dorosła i młodzież), 100 zł (dzieci 4 – 12 lat) na numer konta: Fundacja Na Fali Wielbienia 13 1020 4027 0000 1302 1223 1264.

3. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów.

4. Zgłoszenia niepotwierdzone wpłatą wpisowego nie są brane pod uwagę.

5. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Tomasz Nowak OP (dominikanin).

 

Zapisy od 20 kwietnia na stronie www.nafaliwielbienia.pl
Ilość miejsc w poszczególnych warsztatach ograniczona. 

O kolejności przyjęć na rekolekcje decyduje kolejność wpłat.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *