Rekolekcje 2018 – Informacje

W tym roku VIII Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia odbędą się od 29 lipca do 3 sierpnia przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym

 

Tematem przewodnim będzie Miłosierdzie Boże. Pragniemy uwielbiać Boga Miłosiernego, który pochyla się nad każdym człowiekiem i dotyka go uzdrawiając duchowo i fizyczne.

 

Okazją do rozwijania swych talentów w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie:

 

   Chór

Ewa Sykulska: muzyk, wokalistka, dyrygent , pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu.
Paweł Bębenek: kompozytor, dyrygent, prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce i za granicą.
 
Nauka pieśni liturgicznych i uwielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu.

 

   Wokal

Julia Rosińska-Kopala: magister sztuki, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, wydział jazz i muzyka estradowa, klasa wokal jazzowy; wykładowca akademicki,  arteterapeutka, tworzy i nagrywa autorską muzykę we współpracy ze swoim mężem Grzegorzem.
 
Emisja głosu, ćwiczenia emisyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, ćwiczenia rozwijające pamięć muzyczną i poczucie rytmu, interpretacja piosenki, praca nad tekstem, improwizacja (skale), coaching sceniczny.

 

   Podstawy improwizacji

prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant: pianistka, kompozytorka, aranżerka, kierownik Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu, absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Jest autorem wielu aranżacji i kompozycji na różne składy instrumentalne i wokalne. W 1997 roku zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. Jest cenionym pedagogiem, autorem publikacji, jurorem konkursów wykonawczych i kompozytorskich, wykładowcą warsztatów, konferencji i seminariów z zakresu improwizacji, fortepianu i teorii jazzu.
 
Interpretacja symboli stosowanych w muzyce rozrywkowej i jazzowej; budowa akordów i zasady ich łączenia; skale muzyczne i ich zastosowanie w improwizacji; zagadnienia metro-rytmiczne i artykulacyjne w różnorodnej stylistyce; nauka samodzielnego przygotowania i opracowania akompaniamentu w oparciu o zapis funkcyjny; poznanie środków umożliwiających akompaniowanie solistom instrumentalistom, wokalistom oraz zespołom.

 

   Orkiestra

Anastazja Twardowska: studentka V roku wydziału instrumentalnego w Akademii Muzycznej.
  Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych drewnianych, dętych blaszanych, perkusjonaliach. Interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i uwielbieniowych. Wymagana umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

 

   Gitara

Bartłomiej Gumny: muzyk, realizator, członek zespołów Pinokio Brothers i 33. Fan Tommy’ego Emmanuela.
  Warsztaty ukierunkowane na muzyczną posługę podczas modlitwy wielbienia. 
Warunkiem uczestnictwa jest znajomość zapisu nutowego oraz umiejętność gry na instrumencie niezbędna do posługi.

 

   Teologia charyzmatu

Tomasz Gałuszka OP: dominikanin, dr hab. historii średniowiecznej, dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego, wicedyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, sekretarz naukowy polskiej grupy Międzynarodowej Komisji ds. Studiów nad Chrześcijaństwem (Polska Akademia Umiejętności), w roku akademickim 2016/2017 r. visiting scholar na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.
  Święty Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła, teolog sprzed prawie ośmiuset lat uznawany za najważniejszy wręcz fundamentalny punkt odniesienia w ortodoksyjnej refleksji teologicznej. Co zatem powiedziałby Tomasz o współczesnym ruchu charyzmatycznym, a zwłaszcza takich doświadczeniach jak np. chrzest w Duchu świętym, dary prorokowania i czynienie cudów oraz modlitwie językami. Czy można w ogóle opisać i próbować wyjaśnić doświadczenie charyzmatyczne za pomocą języka klasycznej, powiedzielibyśmy „twardej teologii” tomistycznej? Czy da się połączyć namysł intelektualny z żywym doświadczeniem Boga? Próbę odpowiedzi na powyższe pytania przedstawi prowadzący warsztat, pracujący ze średniowiecznymi rękopisami dzieł Tomasza z Akwinu i zajmujący się na co dzień zagadnieniami herezji, kontrowersyjnych nurtów i grup religijnych w średniowieczu, procesami inkwizycyjnymi w sprawach wiary.

 

   Modlitwa o uzdrowienie

Witek Wilk: mąż, ojciec, ewangelizator, posługujący charyzmatem uzdrawiania.
 

Ewangelizacja jest podstawowym zadaniem chrześcijanina. Jak posługiwać różnymi charyzmatami, by głosić Ewangelię owocnie nie tylko w mądrości Słowa ale także w mocy Bożej. Warsztat będzie dzieleniem się praktyką posługi charyzmatycznej, do której prowadzący warsztat jest posyłany przez Boga już ponad 25 lat. Pozwoli nam przyjrzeć się w świetle Ewangelii naszej modlitwie i posłudze oraz zobaczyć kierunki, w jakich Duch Święty prowadzi obecnie swój Kościół. Przyjęcie uzdrowienia jest otwarciem się na Boże Miłosierdzie.

 

   Interpretacji Słowa

Małgorzata Binkowska aktorka w Teatrze Animacji w Poznaniu (1987 – 2014), od 1994 roku prezenterka, dziennikarka w telewizji poznańskiej.
Paweł Binkowski: aktor w Teatrze Nowym w Poznaniu, lektor radiowy i telewizyjny, wykładowca na UAM, szkolenia aplikantów adwokackich, w przeszłości prowadzący program “Telekurier” w TVP3.
  Zajęcia z kultury słowa i dykcji. Czytając wspólnie Słowo Boże, uczymy, jak je przekazywać, by było zrozumiałe. W czytaniu potrzebny jest nie tylko duch, ale również trening, ćwiczenia dykcyjne, świadomość błędów artykulacyjnych i językowych. Poznamy również ćwiczenia na radzenie sobie z tremą i stresem przed wystąpieniami publicznymi oraz elementy świadomego wykorzystywania mowy ciała podczas prezentacji, czyli odpowiednia postawa i gesty.

 

Modlitwa tańcem

Beata Brodniewicz: anglistka, lektorka i tłumaczka, od lat zafascynowana kulturą żydowską i tańcami w kręgu. Uczestniczy w warsztatach tańca izraelskiego, prowadzi cotygodniowe warsztaty Tańca Wielbienia.
 
Warsztat jest okazją do tego, aby poprzez modlitwę tańcem spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem, aby wyrazić Bogu swoją miłość, tęsknotę i wszystko to, czego nie da się wypowiedzieć słowami. To także możliwość uwielbienia Boga całym sobą. Warsztat przeznaczony dla osób od 10 roku życia.

 

   Sportowy

Damian Kozłowski:

absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego, czynny zawodnik, Halowy Mistrz Europy w rzucie ciężarkiem.

 

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia wzwyż. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” warsztat będzie ukierunkowany na rozwój sprawności fizycznej jako uwielbienie Boga w ciele. W programie gimnastyka, lekkoatletyka, gry zespołowe w plenerze.

 

Konferencja oraz warsztaty modlitwy o uzdrowienie i teologii charyzmatu odbywają się w bloku dopołudniowym i są adresowane do wszystkich dorosłych uczestników. Pozostałe warsztaty odbywają się w bloku popołudniowym i każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego z nich.

 

Konferencje głoszą:

Leopold Twardowski – muzyk, kompozytor, koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia.

Piotr Kurkiewicz OFM Cap. – misjonarz, założyciel Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła

Tomasz Gałuszka OP – wykładowca w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym Polskiej Prowincji Dominikanów i dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego w Krakowie.

Tomasz Nowak OP – przeor klasztoru dominikanów w Łodzi, dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego, duszpasterz Poznańskiego Wielbienia

 

W planie dnia przewidziana jest jutrznia (modlitwa brewiarzowa, godzinki, różaniec), konferencje, warsztaty, Eucharystia, dzielenie Słowem Bożym, wieczorne wielbienie, zabawy i gry sportowe dla wszystkich uczestników.

 

 

 

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne uwzględniają wysoki standard warunków w ośrodku i obejmują zakwaterowanie w pokojach z pościelą i łazienką, wyżywienie (3 posiłki), wynajem sal warsztatowych, sali konferencyjnej, sprzętu nagłośnieniowego i koszty organizacyjne:

Rodzaj pokoju Dorosły Dziecko 4 – 12 lat
1 osobowy 762 zł
2 osobowy 687 zł /od osoby 605 zł
3, 4 osobowy 617 zł / od osoby 535 zł
5, 6, 7 osobowy 602 zł / od osoby 520 zł

 

 

 

 

 

 

Ilość pokoi jest ograniczona.

Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat: bezpłatnie

Zapewniamy opiekę jednego opiekuna dla dzieci od 4 roku życia – ilość osób w grupie ograniczona. Wskazane będzie wsparcie  rodziców przy opiece, jako drugiego opiekuna – podział według ilości zainteresowanych.

 

 

Zapisy na rekolekcje:

 

1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł od osoby na numer konta Fundacji „Na Fali Wielbienia” 13 1020 4027 0000 1302 1223 1264 z dopiskiem : Rekolekcje.

3. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów.

4. Zgłoszenia bez wpłaty wpisowego nie są brane pod uwagę.

5. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Tomasz Nowak OP (dominikanin).

{article Regulamin Rekolekcji Na Fali Wielbienia}{title} {text} {readmore}{/article}

 

 

 

od 12 maja – 22 czerwca

na stronie www.nafaliwielbienia.pl
Ilość miejsc w poszczególnych warsztatach ograniczona. 

O kolejności przyjęć na rekolekcje decyduje kolejność wpłat.

 
 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *