Rekolekcje 2019 – Informacje

 

IX Ogólnopolskie Rekolekcje Na Fali Wielbienia

odbędą się w terminie 7 – 12 lipca w Licheniu Starym.

 

Miejsce centralne w tym roku zajmie Niepokalana. Pragniemy kontemplować Boga w Jej osobie i naśladować Ją w cnotach wymienionych w traktacie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort: boskiej czystości, anielskiej słodyczy, żywej wierze, głębokiej pokorze, świętym posłuszeństwie, wszechstronnym umartwieniu, heroicznej cierpliwości, stałości w modlitwie, głębokim miłosierdziu, mądrości zaiste boskiej.

Okazją do rozwijania swych talentów w służbie radosnego uwielbienia będzie możliwość uczestniczenia w wybranym warsztacie: 

   Chór

Ewa Sykulska:

 muzyk, wokalistka, dyrygent , pedagog, wykłada na UAM w Poznaniu.

Paweł Bębenek:

 kompozytor, dyrygent, prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce i za granicą.

 

Nauka pieśni liturgicznych i uwielbieniowych, ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, prawidłowe prowadzenie głosu.

 

   Wokal

Julia Rosińska-Kopala:

 ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (wydział jazz i muzyka estradowa, wokal jazzowy) oraz Uniwersytet Medyczny; wykładowca akademicki, arteterapeutka, współtworzy duet: Julia i Grzegorz Kopala. Na początku kwietnia b.r. wydała solowy album „Ciałem, słowem, gestem”. Związana z Poznańskim Wielbieniem.

 

Emisja głosu, ćwiczenia emisyjne, prawidłowe prowadzenie głosu, ćwiczenia rozwijające pamięć muzyczną i poczucie rytmu,  interpretacja piosenki, praca nad tekstem, improwizacja (skale), coaching sceniczny.

 

   Podstawy improwizacji

 Jarosław Wachowiak:

 muzyk jazzowy(saksofon, klarnet), wykładowca na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

Interpretacja symboli stosowanych w muzyce rozrywkowej i jazzowej; budowa akordów;  skale muzyczne i ich zastosowanie w improwizacji; improwizacja na podstawie podanego przebiegu harmonicznego.

 

   Orkiestra

Anastazja Twardowska:

 absolwentka i stypendystka wydziału instrumentalnego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Skrzypaczka orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Współpracuje z orkiestrami m.in. Cooperate Orchestra i Collegium F.

 

Zapraszamy muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych drewnianych, dętych  blaszanych, perkusjonaliach. Przedmiotem warsztatów będzie interpretacja i przygotowanie utworów liturgicznych i wielbieniowych. Wymagana umiejętność biegłego czytania zapisu nutowego.

 

   Gitara

Grzegorz Kopala:

 muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Ma na koncie nagranych kilkadziesiąt płyt z różnymi artystami.

 

Warsztaty ukierunkowane są na muzyczną posługę podczas modlitwy wielbienia.
Warunkiem uczestnictwa jest poczucie rytmu, miłość do muzyki, chęci do pracy i poczucie humoru.

 

   Instrumenty perkusyjne

Sławek Tokłowicz:

 perkusista, kompozytor i aranżer. Gram na perkusji od 35 lat. Najważniejsza jest dla mnie możliwość grania muzyki płynącej z Ducha Bożego, którą nieprzerwanie kontynuuję od 1988 r. Wymienię: Greenfields, Pinokiobrothers, Zespół 33, Improsonus Quarter oraz Poznańskie Wielbienie.

 

W czasie warsztatów zajmiemy się doskonaleniem gry na instrumentach perkusyjnych. Dzięki tej formie będziemy odkrywać  modlitwę uwielbienia rytmem. Zajęcia skierowane są do grających lub uczących się już muzyków, chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności.

 

   Interpretacja Słowa

Małgorzata Binkowska:

 aktorka w Teatrze Animacji w Poznaniu (1987 – 2014), od 1994 roku prezenterka, dziennikarka w telewizji poznańskiej.

Paweł Binkowski:

 aktor w Teatrze Nowym w Poznaniu, lektor radiowy i telewizyjny, wykładowca na UAM, szkolenia aplikantów adwokackich, w przeszłości prowadzący program “Telekurier” w TVP3.

 

Zajęcia z kultury słowa i dykcji. Czytając wspólnie słowo Boże, uczymy, jak je przekazywać, by było zrozumiałe. W czytaniu  potrzebny jest nie tylko duch, ale również trening, ćwiczenia na dykcję, świadomość  błędów artykulacyjnych i językowych. Poznamy również ćwiczenia na radzenie sobie z tremą i stresem przed wystąpieniami publicznymi oraz elementy  świadomego wykorzystywania mowy ciała podczas prezentacji, czyli odpowiednia postawa i gesty.

 

   Modlitwa tańcem

Beata Brodniewicz:

 anglistka, lektorka i tłumaczka, od lat zafascynowana judaizmem i tańcami w kręgu. Uczestniczy w warsztatach tańca izraelskiego, od dwóch lat prowadzi cotygodniowe warsztaty Tańca Wielbienia.

 

Warsztat jest okazją do tego, aby poprzez modlitwę tańcem spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem, aby wyrazić Bogu swoją miłość, tęsknotę i wszystko to, czego nie da się wypowiedzieć słowami. To także możliwość uwielbienia Boga całym sobą. Warsztat przeznaczony dla osób od 10 roku życia.

 

Sport

Damian Kozłowski:

 absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego, czynny zawodnik, Halowy Mistrz Polski i Europy w rzucie ciężarkiem.

 

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 roku życia.  W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” warsztat będzie ukierunkowany na rozwój sprawności fizycznej jako uwielbienie Boga w ciele. W programie gimnastyka, lekkoatletyka, gry zespołowe w plenerze.

 

   Przedsiębiorczość

Rafał Śliwiński:

 wieloletni wykładowca i prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Podczas warsztatów skupimy się na różnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej. Poruszymy m.in. temat przygotowania oferty produktów lub usług, negocjacji z klientami, konstruowania dobrego modelu biznesu. Warsztat będzie wskazywał, na jakie kluczowe czynniki warto zwrócić uwagę w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz jak to robić zgodnie z wiarą katolicką.

  

Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle w godzinach popołudniowych. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego z nich.
 

Konferencje głoszą:

Leopold Twardowski – muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer , gitarzysta, koordynator Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia i Poznańskich Zaduszek Jazzowych.

Piotr Kurkiewicz OFM Cap. – misjonarz, rekolekcjonista, założyciel  Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła.

Tomasz Nowak OP – przeor klasztoru dominikanów w Łodzi, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz Poznańskiego Wielbienia.

 

W planie dnia przewidziana jest modlitwa poranna – różaniec, konferencje, Eucharystia, warsztaty, dzielenie słowem Bożym, wieczorne wielbienie, zabawy i gry sportowe dla wszystkich uczestników.

  

Warunki uczestnictwa:

Koszty rekolekcyjne obejmują zakwaterowanie w pokojach z pościelą i łazienką, wyżywienie (3 posiłki), wynajem sal warsztatowych, sali konferencyjnej, sprzętu nagłośnieniowego i koszty organizacyjne:

Rodzaj pokoju

Dorosły

Dziecko 4 – 12 lat

2 osobowy

685 zł /od osoby

600 zł

3, 4 osobowy

610 zł / od osoby

530 zł

5, 6, 7 osobowy

590 zł / od osoby

510 zł

 

 

  

 

 Ilość pokoi jest ograniczona.

Dzieci jedzące i śpiące z rodzicami do 3 lat: bezpłatnie

Zapewniamy opiekę jednego opiekuna dla dzieci od 4 roku życia – ilość osób w grupie ograniczona. Wskazane będzie wsparcie  rodziców przy opiece, jako drugiego opiekuna – podział według ilości zainteresowanych.

 

 

Zapisy na rekolekcje:

 

1. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

2. Następnie należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł od osoby na numer konta Fundacji „Na Fali Wielbienia” 13 1020 4027 0000 1302 1223 1264 z dopiskiem : Rekolekcje.

3. Zaksięgowanie wpisowego jest równoznaczne z zarejestrowaniem, o czym uczestnik zostanie powiadomiony przez organizatorów.

4. Zgłoszenia bez wpłaty wpisowego nie są brane pod uwagę.

5. W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty przeznaczone zostaną na koszty organizacyjne.

Rekolekcje mają charakter zamknięty. Wymagane jest uczestnictwo w całym programie.

 

Odpowiedzialnymi za organizację rekolekcji są Joanna i Leopold Twardowscy.

Duchową opiekę nad rekolekcjami sprawuje o. Tomasz Nowak OP (dominikanin).

 

 

 

 

Zapisy od 25 kwietnia – 3 czerwca

(lub do wyczerpania miejsc)

na stronie www.nafaliwielbienia.pl
Ilość miejsc w poszczególnych warsztatach ograniczona. O kolejności przyjęć na rekolekcje decyduje kolejność wpłat.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *